Sociale protestbeweging gaat vastberaden voort vanaf begin 2026
Het ABVV, dat vandaag 9 december in federaal comité bijeenkwam, zet vanaf het eerste kwartaal van 2026 de stakingsacties tegen de onrechtvaardige ingrepen van de Arizona-regering voort. Op het voorplan: een grootschalige nationale betoging begin maart. Het startschot wordt echter al in januari gegeven met een krachtige prikactie in Brussel. Dit actieplan wordt de komende dagen gefinaliseerd met de andere vakbonden. De werknemers blijven verontwaardigd. De sociale beweging zet haar protestmarathon voort.
Na een jaar van vakbondsacties tegen het onevenwichtig beleid van de federale regering mislukte de poging van de regering om het sociaal protest de wind uit de zeilen te nemen door op de eerste dag van de stakingsdriedaagse in november het begrotingsakkoord aan te kondigen. Temeer omdat deze begroting alleen maar nieuwe bezuinigingsmaatregelen aankondigt, die op zich niet voldoende zullen zijn om het budgettair plaatje te doen kloppen. Het zomerakkoord is in die zin dan ook slechts een voorproefje van de sociale achteruitgang die de werknemers van dit land nog voorgeschoteld zullen krijgen wanneer Arizona zijn kortzichtige koers van bezuinigen voortzet zonder extra inkomsten te voorzien.
In deze context, waarin de breedste schouders gespaard blijven, is de aankondiging van een indexeringssprong light voor één werknemer op twee en één gepensioneerde op drie ingeslagen als een bom. Het gebrek aan perspectief voor jongeren en de op til zijnde uitsluiting van 184.000 werkzoekenden vergroten alleen maar het ongeloof. Daarnaast komen alle sectoren van de openbare dienstverlening in actie tegen de onverantwoorde bezuinigingen die rechtstreeks ten koste gaan van de hele bevolking.
Onze betogingen hebben in de loop van de maanden steeds meer mensen op de been gebracht. Onze stakingen hebben aangetoond dat de economische motor niet kan draaien zonder de werknemers, die door de regering op minachting worden getrakteerd.
De sociale protestbeweging is sterker en hechter dan een jaar geleden. We blijven vastbesloten om deze regering tot inkeer te brengen. Want er zijn alternatieven.